در حال بارگذاری...
ShahAzmoon

آزمون آنلاین

سامانه آزمون آنلاین شاه آزمون

خانه > اخبار و مقاله ها > کنکور در فصل امتحانات - چگونه در فصل امتحانات برای کنکور بخوانیم؟

کنکور در فصل امتحانات - چگونه در فصل امتحانات برای کنکور بخوانیم؟

کنکور در فصل امتحانات ؟؟!! چگونه می توان در فصل امتحانات برای کنکور آماده شویم و راه خود را فراموش نکنیم. در این مقاله شاه آزمون، اطلاعاتی درباره کنکور در فصل امتحانات می آموزیم.

مطالبی که خوندم یادم نمیاد چه کار کنم؟ لغات زبان رو فراموش کردم؟ قید های زیست رو مطمئن نیستم که هنوز یادمه یا نه؟ فرمول های سینماتیک یادم مونده یعنی؟ پایه ای که نخوندم رو چه کار کنم؟ من نمیدونم اینایی که خوندم یادم هست یا نه… چطور پیش ۲ رو با اسید و باز و باکتری و شارش زیست و انتگرال ریاضی به آخر برسونم…

این ها سوالات و دل نگرانی های طیف بسیار زیادی از داوطلبان کنکور سراسری است که تقریبا هر ساله نیز شاهد این سوالات هستیم. تا اینجای کار که در اواخر اخرین ماه از فصل پاییز هستیم و چیزی در حدود ۲۲ هفته از زمان آمادگی کنکور گذشته است دو دسته از داوطلبان وجود دارند؟

دسته اول به خوبی با برنامه آزمون ها و مشاور فردی خود پیش آمده اند و درس ها را طبق برنامه کامل کرده اند. منظور ما از کامل کردن این است که هم بحث آموزش را پشت سر گذاشته اند هم تست آموزشی کار کرده اند و هم تست زمان دار و در اخر نیز خلاصه هایی از مطالبی که آموخته اند را جمع آوری کرده اند. این داوطلبان هر چقدر نیز که خوب مطالعه کرده باشند و هر چقدر نیز که به برنامه ریزی بلند مدت خود اعتماد داشته باشند اما باز نگرانی هایی برای مطالبی که آموخته اند دارند که مهم ترین آن ها این است که آیا مطالبی که این قدر برایشان زحمت کشیده ام هنوز خاطرم هستند؟ چه ابزاری برای اطمینان خاطر از این امر وجود دارد؟

کنکور در فصل امتحانات

دسته دوم نیز داوطلبانی هستند که از ابتدا بدون داشتن هدف مشخص در مسیر کنکور سراسری قدم گذاشته اند و برنامه ای مشخص و مدون برای مطالعه دروس مختلف نداشته اند و به طبع نتایج خوبی نیز در آزمون های آزمایش خود کسب نکرده اند. این داوطلبان نیز اکثرا به فکر چاره ای هستند و اینکه راهی را پیدا کنند تا بتوانند عقب ماندگی های درسی خود را جبران کنند.

ما در مقاله زیر سعی داریم تا با راه حل هایی به این دست از داوطلبان که تعداد زیادی را نیز شامل می شوند کمک کنیم.

امتحانات مدرسه در دی ماه: رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اط آغاز امتحانات نهایی دانش آموزان از چهارم دی ماه خبر داد، امتحانات از چهارم دی ماه لغایت بیست و پنجم دی ماه طول خواهند کشید.

خیلی از داوطلبان در طول سال تحصیلی از این امر شکایت داشته اند که بیشترین زمان خود را صرف رفت و آمد به مدرسه می کنند این دست از داوطلبان باید توجه داشته باشند در این فرصت آن ها فقط برای امتحان دادن به مدرسه می روند و مابقی وقت خود را در منزل هستند در این فرجه ای که از تقریبا ۲ دی ماه تا ۲۵ دی ماه دارید می توانید برای اولین مرور جامع خود استفاده کنید و خود را برای دادن امتحان جامع جمع بندی پیش دانشگاهی آماده کنید.

تستی یا تشریحی: چیزی که مشخص است این است که داوطلبان می بایست در امتحانت تشریحی مدارس شرکت کنند اما توصیه ما براین است که داوطلبان به خوبی کل مطالب پیش یک را مطالعه کنند تا هم از پس آزمون تشریحی بربیایند هم برای کنور آمادگی خود را حفظ کنند.

چه دروسی مطالعه شود؟ در این زمان تقریبا سه هفته ای توصیه ما بر مطالعه دروس پیش یک است و نیازی بر مطالعه دروس دیگر از جمله پایه ای که در این مدت همراه با دروس پیش یک مطالعه می کردند وجود ندارد. چرا که اکثر موسساتی که آزمن های آزمایشی برگزار می کنند بعد از برگزاری آزمون جامع پیش یک به سراغ جمع بندی دروس پایه ای می روند که داوطلبان در نیم سال اول مطالعه کرده اند.

دفتر برنامه ریزی: در ابتدا باید به این امر تاکید کرد داوطلبان برحسب قدرتمند و یا ضعیف بودنشان در این مسئله که چقدر می توانند در ۲۴ ساعت روز های تعطیل مطالعه کنند چیزی در حدود ۹ تا ۱۳ ساعت می توانند مطالعه مفید داشته باشند. حتما در این زمان دفتر برنامه ریزی خود را ورق بزنید و با علم بر این موضوع که چه درسی را کمتر مطالعه کرده اید و با مدنظر قرار دادن نتایج خود در آزمون هایی آزمایشی برای درس هایی که نتایج ضعیف تری کسب کرده اید وقت بیشتری بگذارید.

علاوه بر ساعت های مطالعه تعداد تست هایی را که برای هر درس زده اید را نیز بررسی کنید تا در صورت ضعف و کمک کاری در درسی از دروس پیش یک در این زمان آن را جبران کنید و خود را به حد نصاب لازم برای موفقیت در آن درس برسانید.

خلاصه برداری مجدد: داوطلبان معمولا در طول سال تحصیلی بعد از مطالعه دروس در اخرین مراحل تکمیل مطالعه خود اقدام به خلاصه نویسی از مباحثی که خوانده اند نیز می کنند بهتر است در این زمان به تکمیل خلاصه های خود نیز بپردازید و مطالبی را که فکر می کنید نیاز دارید به خلاصه های خود اضافه کنید و از مرور این خلاصه ها غافل نشوید که یکی ز روز اصلی موفقیت در کنکور سراسری تکرار و مرور هر چه بیشتر مطالب است.

زنگ خالی: در این مدت که به مرور دروس پیش یک می پردازید بهتر است زمانی از روز را در حدود ۷۰ تا۹۰ دقیقه را به دروسی که در آن ها ضعف دارید اختصاص دهید و یا دروسی که با خود شرط کرده اید که برای عملکرد بهتر در آن درس به دلایل مختلف از جمله اهمیت درس مربوطه در گروه شما هرشب زمانی را به مطالعه آن اختصاص دهید.

تست زنی در فرجه دی ماههر چند که سوالات امتحانات مدرسه تشریحی است اما همان طور که بالا خدمتتان عرض کردیم هدف کل شما موفقیت در آزمون سراسری است که سوالات آن به صورت چهار گزینه ای طرح می شود و اتفاقا انتظار می رود تعداد تست هایی که در این مدت بررسی می کنید افزایش یابد. نظر ما این است که در این زمان نیز حتما اقدام به زدن تست های آموزشی بکنید خصوصا تست هایی که در طول سال در کتاب های کمک آموزشی و یا آزمون های آزمایشی موفق به پاسخ گویی آن ها نشده اید و یا اشتباه پاسخ داده اید را مجددا پاسخ دهید.

دید کلی تا پایان سال: داوطلبان در ادامه مسیر خود در دی ماه و هم زمان با امتحانات مدرسه به جمع بندی دروس پیش یک می پردازد که معمولا تا ۲۴ یا ۲۵ دی ماه طول می کشد و در آزمون جامع جمع بندی دروس پیش یک شرکت می کنند.

داوطلبان تا ۹ یا ۱۰ بهمن ماه نیز به جمع بندی مطالب دروس پایه ای می پردازند که در نیم سال اول اقدام به مطالعه آن ها کرده اند و در این زمان نیز در آزمون جامع جمع بندی پایه (سال دوم یا سوم دیرستان) شرکت می کنند.

از اواسط بهمن ماه تا انتهای سال داوطلبان تقریبا نیم بیشتری از دروس پیش دو را نیز تمام می کنند و در کنار دروس پیش دو مباحث پایه ی دیگری از دبیرستان را نیز به جلو می برند.

 

منبع: irmohasel

آمادگی برای آزمون کنکور سراسری با آزمون های آنلاین کنکور شاه آزمون

15 مرحله آزمون آنلاین کنکور

6 مرحله آزمون آنلاین زبان کنکور

 


5 دقیقه

55 بار

نویسنده: تیم شاه آزمون

تاریخ انتشار: 1398/1/4 15:10

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

نظر شما (پاسخ شما به {{SelectedParentCommentName}})
لطفا نام را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید.
لطفا متن را وارد کنید.
لطفا عدد بالا را در کادر وارد کنید.
تبلیغات توضیحی
تبلیغات تصویری
به اشتراک گذاشتن این صفحه در شبکه های اجتماعی
دسته های وبسایت
20

آزمون MSRT

34

آزمون EPT

0

آزمون تافل

7

آزمون آیلتس

0

آزمون GRE

69

آزمون کنکور سراسری

15

آزمون تولیمو

9

مقالات MSRT

10

اخبار MSRT

20

اخبار EPT

13

مقالات EPT

7

مقالات آیلتس

0

اخبار آیلتس

3

منابع آزمون ها

3

منابع آزمون های زبان

3

منابع آزمون EPT

3

منابع آزمون MSRT

3

منابع آزمون آیلتس

3

منابع آزمون تافل

3

منابع آزمون تولیمو

3

منابع آزمون کنکور سراسری

3

منابع آزمون GRE

0

مقالات تافل

0

اخبار تافل

0

مقالات GRE

0

اخبار GRE

57

مقالات کنکور سراسری

15

اخبار کنکور سراسری

10

مقالات تولیمو

6

اخبار تولیمو

14

آزمون MHLE

2

مقالات MHLE

12

اخبار MHLE

3

منابع MHLE

5

راهنمای استفاده از شاه آزمون

5

آزمون آنلاین MSRT

9

آزمون آنلاین EPT

0

آزمون آیین نامه مقدماتی

0

آزمون آنلاین آیین نامه مقدماتی

0

آزمون آیین نامه اصلی

0

آزمون آنلاین آیین نامه اصلی

4

آزمون آنلاین MHLE

14

آزمون آنلاین کنکور سراسری

0

آزمون آنلاین زبان کنکور سراسری

21

آزمون ICDL

21

مقالات ICDL

11

آزمون آنلاین ICDL

5

آزمون وکالت

4

مقالات وکالت

1

اخبار وکالت

1

آزمون آنلاین وکالت

18

آموزش ICDL

28

آموزش زبان انگلیسی

22

آزمون زبان انگلیسی

4

آموزش کتاب 504 واژه زبان انگلیسی

3

آزمون کتاب 504 واژه زبان انگلیسی

4

آموزش کتاب 1100 واژه زبان انگلیسی

5

آزمون کتاب 1100 واژه زبان انگلیسی

3

آموزش کتاب کلمات ضروری تافل

3

آزمون کتاب کلمات ضروری تافل

21

آموزش لغات زبان انگلیسی

21

آزمون لغات زبان انگلیسی

6

آموزش زبان انگلیسی مدرسه

6

آموزش 900 کلمه ضروری زبان انگلیسی

2

آزمون UTEPT

2

اخبار آزمون UTEPT

1

مقالات آزمون UTEPT

1

منابع آزمون UTEPT

2

آزمون آنلاین UTEPT

4

کنکور نظام قدیم

1

آزمون علوم پزشکی

3

آزمون درسی

3

آزمون درسی اول دبستان

3

آزمون درسی دوم دبستان

3

آزمون درسی سوم دبستان

3

آزمون درسی چهارم دبستان

2

آزمون درسی پنجم دبستان

2

آزمون درسی ششم دبستان

2

آزمون درسی پایه هفتم

2

آزمون درسی پایه هشتم

2

آزمون درسی پایه نهم

2

آزمون درسی پایه دهم

2

آزمون درسی پایه یازدهم

2

آزمون درسی پایه دوازدهم

3

اپ اندروید کنکور سراسری

1

کنکور سراسری تجربی

1

کنکور سراسری ریاضی

1

کنکور سراسری انسانی

0

کنکور سراسری زبان

0

کنکور سراسری هنر

برچسب ها
آزمون آنلاین کنکور آزمون آنلاین ept آزمون آنلاین MHLE آزمون آنلاین MSRT کنکور آزمون آنلاین شاه آزمون آزمون کنکور آزمون آنلاین تولیمو آزمون کنکور سراسری کنکور سراسری آزمون آنلاین تافل آزمون آنلاین toefl آزمون آنلاین tolimo آزمون آنلاین آیلتس آزمون آنلاین GRE آزمون آنلاین ای پی تی آزمون آنلاین ام اس آر تی آزمون آنلاین MCHE آزمون آنلاین Ielts آموزش آنلاین آزمون آنلاین کنکور سراسری موفقیت در کنکور آزمون آنلاین کنکور زبان سال 90 موفقیت در کنکور سراسری قبولی در کنکور قبولی در کنکور سراسری آزمون آنلاین ICDL آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 90 آزمون آنلاین کنکور زبان سال 93 آزمون آنلاین کنکور زبان سال 94 آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 1 (سال 90) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 2 (سال 91) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 3 (سال 92) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 4 (سال 93) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 5 (سال 94) آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 92 آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 94 آزمون آنلاین کنکور زبان سال آزمون آنلاین کنکور زبان سال 92 93 91 آزمون آنلاین زبان آزمون آنلاین زبان کنکور آزمون ept آزمون زبان ept آزمون آنلاین آیین نامه مقدماتی آزمون آنلاین آیین نامه اصلی آزمون آنلاین وکالت
آخرین نظرات

ر در: آزمون آنلاین MSRT شماره 1 بر اساس نمره این آزمون تا چه حد میشه نمره آزمون اصلی رو تخمین زد؟ از نظر سختی سوال ها

روشنک در: آزمون آنلاین MSRT شماره 1 با تشکر از قرار دادن آزمون آزمایشی. اگر ممکنه برای بخش درک مطلب تدبیری بیاندیشید: در صورت زوم کردن با درجات مختلف مرورگر، شماره خط ها بهم می‌خورد و دیگر با سوال تطابق ندارد + بهتره کلمات تعیین شده در متن را ضخیم تر تایپ کنید تا پیدا کردنشان راحت تر باشد

ایلیا احمدی در: آزمون آنلاین درس عربی پایه هفتم - دوره کامل کتاب عالی

علیرضا عباس زاده در: آزمون آنلاین درس عربی پایه هفتم - دوره کامل کتاب خیلی ممنون از این برنامه خوب است نکات خوبی دارد ممنون

زهرا مهدی زاده در: تست آنلاین درسی پیام های آسمان پایه نهم - درس 11 انفاق عالیه

رضا سبزواری در: سوالات متداول شاه آزمون با سلام سایتتون خیلی خوبه ولی متاسفانه امکان استفاده و شرکت در آزمون برای دبیران رایگان نیست.

دنیا سیدابادی در: امتحان آنلاین درس پیام های آسمان پایه هشتم - درس 14 ما مسلمانان خیلی ممنون عالی بود💐

فاطمه سلیمانی در: آزمون تستی مطالعات نهم آنلاین - درس 6 زیست‌بوم‌ها در خطرند اگه آزمون اتون رایگان بود خیلی خوب میشد !!🚶‍♀️🚶‍♀💔

آیلین در: تست هدیه های آسمانی ششم دبستان آنلاین - درس 5 شتربان با ایمان سوالات خیلیی کم بود😞

محمدسواری در: آزمون درس علوم تجربی پنجم دبستان آنلاین - درس 6 چه خبر 1 ممنونم سایتی که گذاشتین عالیه

کمال در: آزمون آنلاین درس دین و زندگی 3 پایه دوازدهم - درس 10 تمدن جدید و مسئولیت ما ممنون از وب سایت خوبتون.

پری کاظمی در: امتحان آنلاین بخش آیین دادرسی مدنی آزمون وکالت سال 83 با تشکر لطفا آزمون وکالت سال های گذشته را قرار دهید.

کامیاب پورباقری در: تست آنلاین تافل درس 19 لطفا آزمون زبان انگلیسی از کتاب های 504 و 1100 نیز قرار دهید. تشکر

داوود رشیدی در: شبیه سازی آنلاین آزمون تستی آیین نامه مقدماتی راهنمایی و رانندگی شماره 6 خوب بود. ممنون

فرهاد سلطانی در: امتحان مجازی گرامر زبان انگلیسی مرحله پیشرفته شماره 54 لطفا آزمون زبان انگلیسی از کتاب های 504 و 1100 نیز قرار دهید. تشکر

پرفروش ترین آزمون ها

آزمون آنلاین کتاب زبان انگلیسی پایه نهم - درس 1 Personality - درسی

آزمون آنلاین کتاب پیام های آسمان هفتم - درس 1 بینای مهربان - درسی

نمونه سوال آنلاین درس دین و زندگی 2 پایه یازدهم - درس 1 هدایت الهی - درسی

آزمون تستی آنلاین فلسفه پایه یازدهم انسانی - درس 1 چیستی فلسفه - درسی

سوالات درس دین و زندگی 1 پایه دهم - فصل 1 هدف آفرینش - درسی

سوالات فارسی 1 پایه دهم آنلاین - فصل 1 چشمه و سنگ - درسی

آزمون آنلاین تستی درس به درس کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی پایه دوازدهم آمادگی امتحان نوبت دوم فصل های 1 تا 6 - درسی

نمونه سوال آموزش قرآن پایه هفتم آنلاین - درس اول - درسی

آزمون آنلاین تستی فارسی 2 پایه یازدهم - درس 1 نیکی - درسی

آزمون مجانی 504 کلمه انگلیسی دروس 1 و 2 و 3 - زبان

آزمون تستی آنلاین درسی سلامت و بهداشت پایه دوازدهم درس 1 تا 6 - درسی

سوالات تستی درس انسان و محیط زیست پایه یازدهم به صورت آنلاین - درس 5 زباله، فاجعه محیط زیست - درسی

آزمون تستی آنلاین درسی جغرافیا 2 پایه یازدهم انسانی - درس 1 معنا و مفهوم ناحیه - درسی

آزمون آنلاین عربی 1 پایه دهم - درس 1 ذاکَ هوَ اللهُ سری 1 - درسی

آزمون زیست شناسی آنلاین پایه دهم - فصل 1 گفتار اول زیست شناسی چیست؟ - درسی