در حال بارگذاری...
ShahAzmoon

آزمون آنلاین

سامانه آزمون آنلاین شاه آزمون

خانه > اخبار و مقاله ها > آموزش آی سی دی ال درجه 2 آشنایی با ویندوز و فایل و فایل منیجر سری 4

آموزش آی سی دی ال درجه 2 آشنایی با ویندوز و فایل و فایل منیجر سری 4

در مقاله آموزش آی سی دی ال درجه 2 ، از سری مقاله های آموزش ICDL شاه آزمون، با مفاهیم مقدمه ای بر محیط دسکتاپ، استفاده از منوها، حركت دادن آيكونها، بازكردن فايلها و پوشه ها و راه انداختن برنامه ها از Desktop،  آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

آزمون آی سی دی ال درجه 2 سری 4

17- آموزش آی سی دی ال درجه 2 : مقدمه ای بر محیط دسکتاپ

اين صفحة استانداردي است كه وقتي به كامپيوترتان وصل شديد، به شما خوش آمد مي گويد. شما بايد يك Desktop آبي آيكونهاي مختلفي در سمت چپ، نوار وظيفهاي در انتهاي صفحه ببينيد. Desktop را بعنوان بستر همه اجزاء كامپيوتر، اعم از آيكونها، برنامهها و پنجرهها، در نظر بگيريد. آيكونهاي سمت چپ به شما امكان دسترسي به موارد مختلف را مي دهند. بطور مثال بوسيله Computer My شما ميتوانيد آنچه را كه در كامپيوتر خود ذخيره كرده ايد ببينيد و Places Network My براي شما امكان اتصال به كامپيوترهاي ديگر در صورتي كه به يك شبكه متصل باشيد را فراهم ميسازد. سطل بازيافت Bin Recycle حاوي فايلهايي است كه ديگر به آنها نيازي نداشتهايد، سطل بازيافت بعنوان يك انبار موقت براي موارد پاك شده مانند فايلها، پوشهها و ميانبرها عمل ميكند. شما ميتوانيد پوشهها را روي Desktop قرار دهيد. پوشهاي كه بطور معمول مشاهده ميكنيد، Documents My است. برخي اوقات شما ممكن است به جاي اينكه فايلي را داخل پوشه بطور مثال Documents My ذخيره كنيد، آن را مستقيماً روي Desktop نگهداري كنيد. اين فايل ممكن است فايلي باشد كه شما مكرراً آن را استفاده ميكنيد و ميخواهيد قادر باشيد آن را سريع باز كنيد. تعدادي از آيكونهاي ديگر موجود روي Desktop ميانبرها هستند. اينها برنامههايي مانند Explorer Internet, Outlook, Excel, Word را باز ميكنند. هنگامي كه شما در حال چاپ كردن يك فايل هستيد، يك آيكون چاپگر كوچك در سيني سمت راست و انتهاي صفحه پديدار ميشود. كه با كليك كردن روي آن، پنجره Management Printing باز ميشود. در اينجا شما ميتوانيد آنچه را كه براي فايل شما اتفاق ميافتد مشاهده كنيد. مثلاً ببينيد كه آيا فايل شما در صف چاپ قرار دارد و يا در حال چاپ شدن است و اينكه كار روي چه مقداري از فايل انجام شده است. شما ميتوانيد اطلاعات بسيار زيادي درباره اين چنين مواردي در ساير بخشهاي اين برنامه آموزشي ببينيد. شما ميتوانيد از نوار وظيفه انتهاي صفحه براي دسترسي به ساير برنامهها و نيز براي راهاندازي مجدد و يا خاموش كردن كامپيوتر خود استفاده كنيد. نوار وظيفه در انتهاي صفحه، گسترده شده و شامل تعدادي دكمه و يك سيني است . در حال حاضر شما دكمه Start آشنا شدهايد. ولي بياييد ساير دكمهها را با جزئيات بيشتر بررسي كنيم. با حركت روي نوار وظيفه از سمت چپ، اولين دكمه يعني Desktop Show به شما امكان مشاهده Desktop را در هر زمان ميدهد. اين دكمه بطور خودكار پنجرة تمام برنامههاي باز شده را حداقل ميكند. اكنون شما با اين دكمه امتحان كنيد. يكبار روي آن كليك كنيد و ببينيد كه چه اتفاقي ميافتد.

با كليك كردن روي دكمه دوم مرورگر Explorer Internet شروع به كار ميكند. در اين حالت اگر به Internet متصل باشيد، ميتوانيد به وب جهاني دسترسي يابيد. دكمه بعدي Express Outlook را فعال ميكند كه همان ابزار دريافت و ارسال نامههاي الكترونيكي شماست. اين دو مبحث را بعداً بررسي خواهيم كرد. دكمه آخري دسترسي به Player Media Windows را فراهم ميكند كه از اين طريق شما ميتوانيد به CDهاي صوتي را اجرا كرده، آهنگهاي آن را به كامپيوتر منتقل كنيد، ايستگاه راديوي مورد نظر خود را از طريق Internet تنظيم كرده، از طريق اينترنت اطلاعات و سرگرمي پيدا كنيد و يا هركدام از اينها را به تجهيزات قابل حمل مانند PCهاي به اندازة كف دست انتقال دهيد. Player Media را باز كرده و سپس با استفاده از دكمه × واقع در گوشه سمت راست و بالا آن را ببنديد. دكمه آخري Windows For TV Web Launch به شما امكان تماشاي برنامههاي تلويزيوني از طريق اينترنت را ميدهد. اگر شما برنامهاي را اجرا نكردهايد، فضاي بين دكمه Start تا و سيني خالي خواهد بود. بهرحال اگر شما يك برنامه را باز كنيد. يك دكمه ميانبر در آنجا پديدار مي شود. اين بدان معني است كه شما ميتوانيد سريعاً ببينيد كه چه برنامههايي را باز كردهايد. با كليك كردن بر روي هر يك از آنها، برنامه مذكور روي صفحه Desktop باز خواهد شد. دكمه برنامههاي در حال اجرا كمرنگ بوده و حالت فرو رفتگي دارد. برنامهاي كه باز شده است ولي غير فعال است ويا Minimize شده است، تيرهتر بوده و حالت بيرون زدگي دارد ( برجسته ). اكنون روي دكمه برنامه غيرفعال كليك كنيد.

 ١٨ - آموزش آی سی دی ال درجه 2 : استفاده از منوها

وقتي شما برنامههاي Windows را اجرا ميكنيد، ناحيه فعال صفحه را پنجره ميناميم در بالاي پنجره، نواري مشاهده ميكنيد كه حاوي تعدادي كلمه است. اينها نيز منو هستند. براي استفاده از منو، ماوس را بر روي يكي از گزينهها – مثلاً Edit– قرار دهيد و يكبار كليك كنيد. در اينصورت يك منوي كركرهاي باز ميشود كه تعدادي از گزينههاي منو را نشان ميدهد. اكنون اين را امتحان كنيد. منوي Edit را باز كنيد. در بعضي نرمافزارها اين منوها حساس به محتوا هستند اين بدان معني است كه موارد فهرست شدة منو با توجه به كاري كه شما در دست انجام داريد، تغيير خواهد كرد. دستورهاي منوهاي كركرهاي به رنگ سياه هستند اين بدان معني است كه شما ميتوانيد از آنها استفاده كنيد. اگر يكي از آنها خاكستري رنگ باشد كه معمولاً به اين حالت Out Greyed ميگويند – بدان معني است كه در حال حاضر غيرقابل دسترسي بوده و شما نميتوانيد از آن استفاده كنيد. براي قابل دسترس شدن دستور، شما بايد ابتدا عمل يا فعاليت ديگري را انجام دهيد. در اين مثال در استفاده از منوي Edit ،دستور Paste خاكستري رنگ است. قبل از اينكه اين گزينه قابل دسترس شود، شما بايد عمل Copy را اجرا كنيد. براي انتخاب هر مورد، روي آن يكبار كليك كنيد. اين كار باعث شروع فرآيندي ميشود كه شما ميخواهيد به آن دسترسي پيدا كنيد. در بعضي مواقع اين فرآيند بلافاصله خواهد بود ولي در موارد ديگر يكبار كليك كردن باعث باز شدن يك كادر محاوره مي شود. مثالي از اين عمل، دستور Print در Word Microsoft است. ما اين مورد را بعداً دقيقتر بررسي خواهيم كرد.

١٩ - آموزش آی سی دی ال درجه 2 : حركت دادن آيكونها

شما ميتوانيد آيكونهاي Desktop را به جاي ديگري از آن انتقال دهيد. مثلاً شما ممكن است بخواهيد كه سطل بازيافت را به گوشه سمت راست و پايين صفحه حركت دهيد. شما ميتوانيد اين عمل را با استفاده از ماوس و درگ يا كشيدن آيكون تا محل جديد انجام دهيد. سعي كنيد اين كار را خودتان انجام دهيد. سطل بازيافت را به گوشه سمت راست و پايين صفحه حركت دهيد و آن را داخل كادر زرد رنگ قرار دهيد. اگر شما آيكونها و پوشههاي زيادي را به اين ترتيب جابجا كنيد، Desktop نامرتب خواهد شد. براي مرتب كردن Desktop ،روي صفحه Desktop دكمه سمت راست ماوس را فشار دهيد و از منوي باز شده Icons Up Line را انتخاب كنيد. اين كار آيكونها را بطور خودكار به شكلي مرتب ميكند كه آنها در يك خط واقع شوند و در عين حال آنها را از محلي كه شما براي آنها در نظر گرفتهايد، حركت نمي دهد. اكنون Desktop را با به خط كردن آيكونها مرتب كنيد. شما ممكن است بخواهيد تمام آيكونها را به سمت چپ صفحه حركت دهيد. دوباره، اين عمل ميتواند فقط با چند كليك ماوس انجام شود. روي Desktop راست كليك كنيد. سپس اشارهگر ماوس را روي Icons Arrange قرار دهيد و در نهايت يكي از گزينهها را از فهرست انتخاب كنيد. حالا ببينيد كه عمل انجام شد. حال شما اين كار را انجام دهيد. Desktop را با استفاده از گزينه Arrange Auto از Icons Arrange مرتب كنيد.

٢٠ - آموزش آی سی دی ال درجه 2 : بازكردن فايلها و پوشه ها و راه انداختن برنامه ها از Desktop

اگر شما ميخواهيد فايلي را كه روي Desktop نمايش داده شده است، استفاده كنيد، فقط كافيست كه روي آيكون معرف فايل مورد نظر دوبار كليك كنيد. در اينصورت فايل در درون نرمافزار متناسب باز خواهد شد. اكنون شما اين را امتحان كنيد. سند واژه پرداز Information Topic ECDL را باز كنيد و سپس فايل و برنامه را با استفاده از دكمه × ببنديد. براي باز كردن پوشههايي كه روي Desktop نشان داده شدهاند، روي آيكون پوشه دوبار كليك كنيد. در اينصورت پنجرهاي باز مي شود كه محتويات آن را نشان ميدهد. براي بستن پوشه، روي دكمه × در گوشه سمت راست و بالا كليك كنيد. اين كار را نيز انجام دهيد. پوشه GFX را باز كنيد. Desktop همچنين ميانبرهايي به برنامههاي كاربردي دارد. با استفاده از اين ميانبرها شما ميتوانيد برنامه مورد نظر را سريعاً با دو بار كليك باز كنيد . اين كار بخصوص زماني مفيد است كه شما برنامه هاي ويژهاي را بطور مرتب استفاده ميكنيد. با اين كار، در عمل باز كردن منوي Start و حركت در زير منوها براي شناسايي مورد نظر، صرفهجويي خواهد شد. ميانبر براحتي بوسيله پيكان كوچكي كه در گوشه سمت چپ و پائين آيكون آن هست، قابل تشخيص است. شما قادر خواهيد بود كه در فعاليت ديگري ميانبرهايي براي خودتان ايجاد كنيد. اگر نوار ابزار Office Microsoft در صفحه وجود دارد، شما ميتوانيد با قرار دادن اشارهگر روي آيكون برنامه مورد نظر و يكبار كليك كردن، هر يك از برنامهها را باز كنيد. وقتي شما برنامه را باز كرديد، ميپرسد كه ميخواهيد اسناد جديد ايجاد كنيد و يا اسناد موجود را باز كنيد. شما نحوه انجام اين كار را در مهارتهاي ديگر اين برنامه آموزشي فرا خواهيد گرفت. هر دو اين روشها را امتحان كنيد. Word Microsoft را با استفاده از ميانبر Desktop باز كنيد. حال Excel Microsoft را با استفاده از نوار ابزار Office باز كنيد.

86 مرحله آزمون آنلاین ICDL


15 دقیقه

9 بار

نویسنده: تیم شاه آزمون

تاریخ انتشار: 1399/9/30 16:26

امیرحسین افشار 1399/10/29 17:1
لطفا آزمون استخدامی بانک را بگذارید.
نظر شما (پاسخ شما به {{SelectedParentCommentName}})
لطفا نام را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید.
لطفا متن را وارد کنید.
لطفا عدد بالا را در کادر وارد کنید.
تبلیغات توضیحی
تبلیغات تصویری
به اشتراک گذاشتن این صفحه در شبکه های اجتماعی
دسته های وبسایت
20

آزمون MSRT

34

آزمون EPT

0

آزمون تافل

7

آزمون آیلتس

0

آزمون GRE

69

آزمون کنکور سراسری

15

آزمون تولیمو

9

مقالات MSRT

10

اخبار MSRT

20

اخبار EPT

13

مقالات EPT

7

مقالات آیلتس

0

اخبار آیلتس

3

منابع آزمون ها

3

منابع آزمون های زبان

3

منابع آزمون EPT

3

منابع آزمون MSRT

3

منابع آزمون آیلتس

3

منابع آزمون تافل

3

منابع آزمون تولیمو

3

منابع آزمون کنکور سراسری

3

منابع آزمون GRE

0

مقالات تافل

0

اخبار تافل

0

مقالات GRE

0

اخبار GRE

57

مقالات کنکور سراسری

15

اخبار کنکور سراسری

10

مقالات تولیمو

6

اخبار تولیمو

14

آزمون MHLE

2

مقالات MHLE

12

اخبار MHLE

3

منابع MHLE

5

راهنمای استفاده از شاه آزمون

5

آزمون آنلاین MSRT

9

آزمون آنلاین EPT

0

آزمون آیین نامه مقدماتی

0

آزمون آنلاین آیین نامه مقدماتی

0

آزمون آیین نامه اصلی

0

آزمون آنلاین آیین نامه اصلی

4

آزمون آنلاین MHLE

14

آزمون آنلاین کنکور سراسری

0

آزمون آنلاین زبان کنکور سراسری

21

آزمون ICDL

21

مقالات ICDL

11

آزمون آنلاین ICDL

5

آزمون وکالت

4

مقالات وکالت

1

اخبار وکالت

1

آزمون آنلاین وکالت

18

آموزش ICDL

28

آموزش زبان انگلیسی

22

آزمون زبان انگلیسی

4

آموزش کتاب 504 واژه زبان انگلیسی

3

آزمون کتاب 504 واژه زبان انگلیسی

4

آموزش کتاب 1100 واژه زبان انگلیسی

5

آزمون کتاب 1100 واژه زبان انگلیسی

3

آموزش کتاب کلمات ضروری تافل

3

آزمون کتاب کلمات ضروری تافل

21

آموزش لغات زبان انگلیسی

21

آزمون لغات زبان انگلیسی

6

آموزش زبان انگلیسی مدرسه

6

آموزش 900 کلمه ضروری زبان انگلیسی

2

آزمون UTEPT

2

اخبار آزمون UTEPT

1

مقالات آزمون UTEPT

1

منابع آزمون UTEPT

2

آزمون آنلاین UTEPT

4

کنکور نظام قدیم

1

آزمون علوم پزشکی

3

آزمون درسی

3

آزمون درسی اول دبستان

3

آزمون درسی دوم دبستان

3

آزمون درسی سوم دبستان

3

آزمون درسی چهارم دبستان

2

آزمون درسی پنجم دبستان

2

آزمون درسی ششم دبستان

2

آزمون درسی پایه هفتم

2

آزمون درسی پایه هشتم

2

آزمون درسی پایه نهم

2

آزمون درسی پایه دهم

2

آزمون درسی پایه یازدهم

2

آزمون درسی پایه دوازدهم

3

اپ اندروید کنکور سراسری

1

کنکور سراسری تجربی

1

کنکور سراسری ریاضی

1

کنکور سراسری انسانی

0

کنکور سراسری زبان

0

کنکور سراسری هنر

برچسب ها
آزمون آنلاین کنکور آزمون آنلاین ept آزمون آنلاین MHLE آزمون آنلاین MSRT کنکور آزمون آنلاین شاه آزمون آزمون کنکور آزمون آنلاین تولیمو آزمون کنکور سراسری کنکور سراسری آزمون آنلاین تافل آزمون آنلاین toefl آزمون آنلاین tolimo آزمون آنلاین آیلتس آزمون آنلاین GRE آزمون آنلاین ای پی تی آزمون آنلاین ام اس آر تی آزمون آنلاین MCHE آزمون آنلاین Ielts آموزش آنلاین آزمون آنلاین کنکور سراسری موفقیت در کنکور آزمون آنلاین کنکور زبان سال 90 موفقیت در کنکور سراسری قبولی در کنکور قبولی در کنکور سراسری آزمون آنلاین ICDL آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 90 آزمون آنلاین کنکور زبان سال 93 آزمون آنلاین کنکور زبان سال 94 آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 1 (سال 90) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 2 (سال 91) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 3 (سال 92) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 4 (سال 93) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 5 (سال 94) آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 92 آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 94 آزمون آنلاین کنکور زبان سال آزمون آنلاین کنکور زبان سال 92 93 91 آزمون آنلاین زبان آزمون آنلاین زبان کنکور آزمون ept آزمون زبان ept آزمون آنلاین آیین نامه مقدماتی آزمون آنلاین آیین نامه اصلی آزمون آنلاین وکالت
آخرین نظرات

سادی حسن پور در: دانلود کتاب تافل (کلمات ضروری تافل TOEFL) به صورت رایگان و با لینک مستقیم از شاه آزمون عالی

منطق دان در: آزمون تستی آنلاین فلسفه پایه یازدهم انسانی - درس 1 چیستی فلسفه خوب بود ولی سوالات آسان بودن

ر در: آزمون آنلاین MSRT شماره 1 بر اساس نمره این آزمون تا چه حد میشه نمره آزمون اصلی رو تخمین زد؟ از نظر سختی سوال ها

روشنک در: آزمون آنلاین MSRT شماره 1 با تشکر از قرار دادن آزمون آزمایشی. اگر ممکنه برای بخش درک مطلب تدبیری بیاندیشید: در صورت زوم کردن با درجات مختلف مرورگر، شماره خط ها بهم می‌خورد و دیگر با سوال تطابق ندارد + بهتره کلمات تعیین شده در متن را ضخیم تر تایپ کنید تا پیدا کردنشان راحت تر باشد

ایلیا احمدی در: آزمون آنلاین درس عربی پایه هفتم - دوره کامل کتاب عالی

علیرضا عباس زاده در: آزمون آنلاین درس عربی پایه هفتم - دوره کامل کتاب خیلی ممنون از این برنامه خوب است نکات خوبی دارد ممنون

زهرا مهدی زاده در: تست آنلاین درسی پیام های آسمان پایه نهم - درس 11 انفاق عالیه

رضا سبزواری در: سوالات متداول شاه آزمون با سلام سایتتون خیلی خوبه ولی متاسفانه امکان استفاده و شرکت در آزمون برای دبیران رایگان نیست.

دنیا سیدابادی در: امتحان آنلاین درس پیام های آسمان پایه هشتم - درس 14 ما مسلمانان خیلی ممنون عالی بود💐

فاطمه سلیمانی در: آزمون تستی مطالعات نهم آنلاین - درس 6 زیست‌بوم‌ها در خطرند اگه آزمون اتون رایگان بود خیلی خوب میشد !!🚶‍♀️🚶‍♀💔

آیلین در: تست هدیه های آسمانی ششم دبستان آنلاین - درس 5 شتربان با ایمان سوالات خیلیی کم بود😞

محمدسواری در: آزمون درس علوم تجربی پنجم دبستان آنلاین - درس 6 چه خبر 1 ممنونم سایتی که گذاشتین عالیه

کمال در: آزمون آنلاین درس دین و زندگی 3 پایه دوازدهم - درس 10 تمدن جدید و مسئولیت ما ممنون از وب سایت خوبتون.

پری کاظمی در: امتحان آنلاین بخش آیین دادرسی مدنی آزمون وکالت سال 83 با تشکر لطفا آزمون وکالت سال های گذشته را قرار دهید.

کامیاب پورباقری در: تست آنلاین تافل درس 19 لطفا آزمون زبان انگلیسی از کتاب های 504 و 1100 نیز قرار دهید. تشکر

پرفروش ترین آزمون ها

آزمون آنلاین کتاب زبان انگلیسی پایه نهم - درس 1 Personality - درسی

نمونه سوال آنلاین درس دین و زندگی 2 پایه یازدهم - درس 1 هدایت الهی - درسی

آزمون تستی آنلاین فلسفه پایه یازدهم انسانی - درس 1 چیستی فلسفه - درسی

سوالات فارسی 1 پایه دهم آنلاین - فصل 1 چشمه و سنگ - درسی

آزمون آنلاین تستی فارسی 2 پایه یازدهم - درس 1 نیکی - درسی

آزمون آنلاین کتاب پیام های آسمان هفتم - درس 1 بینای مهربان - درسی

سوالات درس دین و زندگی 1 پایه دهم - فصل 1 هدف آفرینش - درسی

آزمون مجانی 504 کلمه انگلیسی دروس 1 و 2 و 3 - زبان

آزمون آنلاین تستی درس به درس کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی پایه دوازدهم آمادگی امتحان نوبت دوم فصل های 1 تا 6 - درسی

نمونه سوال آموزش قرآن پایه هفتم آنلاین - درس اول - درسی

آزمون آنلاین عربی 1 پایه دهم - درس 1 ذاکَ هوَ اللهُ سری 1 - درسی

سوالات تستی درس انسان و محیط زیست پایه یازدهم به صورت آنلاین - درس 5 زباله، فاجعه محیط زیست - درسی

آزمون تستی آنلاین درسی سلامت و بهداشت پایه دوازدهم درس 1 تا 6 - درسی

آزمون تستی آنلاین درسی جغرافیا 2 پایه یازدهم انسانی - درس 1 معنا و مفهوم ناحیه - درسی

آزمون زیست شناسی آنلاین پایه دهم - فصل 1 گفتار اول زیست شناسی چیست؟ - درسی