در حال بارگذاری...
ShahAzmoon

آزمون آنلاین

سامانه آزمون آنلاین شاه آزمون

خانه > اخبار و مقاله ها > آزمون آی سی دی ال درجه 2 آشنایی با ویندوز و فایل و فایل منیجر سری 3

آزمون آی سی دی ال درجه 2 آشنایی با ویندوز و فایل و فایل منیجر سری 3

در مقاله آزمون آی سی دی ال درجه 2 ، از سری مقاله های آموزش ICDL شاه آزمون، با مفاهیم امکان Print Screen ، استفاده از Help و Support ، باز كردن نرم افزار ويرايش متن، بازكردن و اصلاح متن، ذخيره كردن فايل، بستن نرم افزار ويرايش متن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

آزمون آی سی دی ال درجه 2 سری 3

11- آزمون آی سی دی ال درجه 2 : امکان Print Screen

ويندوز به شما امكان ميدهد كه نمايي از صفحه كارتان را ذخيره كنيد. اينكار با زدن دكمة Screen Print روي صفحه كليد، در هر لحظه مقدور است. اين كار تصوير صفحة كار را به قسمتي از حافظه رايانه به نام Clipboard) تخته كار) منتقل ميكند. از اين تصوير ميتوانيد در يك برنامة گرافيكي مثلاً Paint Microsoft استفاده كنيد. سپس گزينة Paste را از منوي Edit انتخاب كنيد تا تصوير در فايل درج شود. در اينجا شما ميتوانيد فايل را براي استفادههاي آتي ذخيره كنيد يا آن را روي كاغذ چاپ كنيد. حالا شما آزمايش كنيد. ما دكمة Screen Print را زدهايم، سپس با Paint Microsoft شروع كنيد.

 ١٢ - آزمون آی سی دی ال درجه 2 : استفاده از Help) راهنما )استفاده از Help و Support

كاربران بسيار كمي ميتوانند از برنامهها بدون مراجعه و استفاده از Help در بعضي مواقع، استفاده نمايند. اگر در هر مرحله از استفاده از برنامه، به كمك احتياج داشتيد، احتمالاً آنچه نياز داريد را در بخش Help خواهيد يافت. دسترسي به Help هم از طريق منوي Start و انتخاب Help در آنجا و هم از طريق زدن كليد F1 در هر زمان ميسر است. حالا شما امتحان كنيد. صفحه مانند يك صفحة وب عمل خواهد كرد. در سمت راست بالاي صفحه يك كادر متن وجود دارد. يك راه يافتن كمك، تايپ كردن كلمات كليدي و كليك كردن Go است. در سمت چپ صفحه، فهرستي از عناوين پر استفادة راهنما آورده شده است . با كليك در روي هر يك، فهرستي از زير عنوانها را ميبينيد كه راهنمايي و اطلاعات بيشتر و مفصلتري به شما ميدهند. در نوار آبي رنگ حركت، دكمههايي به سمت چپ و راست وجود دارند. با استفاده از اينها ميتوانيد در موضوعات به عقب و جلو حركت كنيد. دكمة Home ،به سرعت شما را به صفحة اول (همين صفحه) برميگرداند. دكمه Index شما را به صفحه ديگري ميبرد. در آنجا شما خواهيد توانست، يا در فهرستي از عناوين بگرديد و آنچه را ميخواهيد پيدا كنيد، يا از كادر متني استفاده كرده و كلمة كليدي خود را تايپ كنيد .