در حال بارگذاری...
ShahAzmoon

آزمون آنلاین

سامانه آزمون آنلاین شاه آزمون

خانه > اخبار و مقاله ها > افزایش ساعت مطالعه در سال کنکور : بررسی ۶ گام مهم

افزایش ساعت مطالعه در سال کنکور : بررسی ۶ گام مهم

معمولا دانش آموزان وقتی که از پایه سوم به پیش دانشگاهی می روند، مایل به افزایش ساعت مطالعه در سال کنکور هستند. برای افزایش ساعت مطالعه در سال کنکور لازم که 6 مرحله مهم را در نظر داشته باشید.

 

6 گام برای افزایش ساعت مطالعه در سال کنکور

بررسی وضعیت مطالعاتی تون در زمان حال

شما باید در مرحله اول بدونید که در حال حاضر روزانه چند ساعت مطالعه دارید. این موضوع ساده خیلی اهمیت داره. شما بعد از متوجه شدن ساعت مطالعاتی حال حاضرتون راهکارهایی که باعث افزایش ساعت مطالعاتی شما میشه رو بررسی و اجرا میکنید.

صبر داشته باشید

هیچ شخصی نمیتونه به یکباره ساعت مطالعاتی خودش رو از ۵ ساعت به ۱۰ تا ۱۲ ساعت برسونه. باید درک کنید که این کار نیاز به زمان داره و فرایندی نیست که یک شبه برای شما اتفاق بیوفته، بلکه باید در طول هفته هایی که پیش رو دارید، سعی کنید هر هفته مقداری به ساعت مطالعه خودتون اضافه کنید.

ثبت ساعات مطالعاتی در دفتری مخصوص این کار

اول از همه باید براتون این موضوع رو روشن کنیم که اصلا نیازی نیست برای دفتر برنامه ریزی هزینه اضافی انجام اختصاص بدید. میتونید یک سالنامه یا هر دفتر ساده ای رو برای ثبت ساعت مطالعاتی خودتون و همینطور تعداد تست هاتون در نظر بگیرید. روند کاری شما به این شکل باشه که هر شب قبل از خواب مقدار زمانی رو که برای مطالعه مباحث هر یک از درس هاتون در طول روز اختصاص دادید رو در دفتری که در نظر گرفتید، ثبت کنید.

۶ گام مهم برای افزایش ساعت مطالعه در سال کنکور

استفاده از زمان های مرده

یکی از مهم‌ترین کارهایی که میتونید برای افزایش ساعت مطالعاتی تون انجام بدید استفاده از زمان‌های مرده به بهترین شکل ممکن هست. خیلی از زمان‌ها هست که میتونید از اون ها نهایت استفاده ممکن رو ببرید. از جمله این زمان های مرده میتونیم به زمان های رفت و آمد به مدرسه و منزل و زمان هایی که در مدرسه بیکار هستید، زمان هایی که منتظر انجام کاری هستید، مثل صف‌های بانک، زمان‌هایی که در اتوبوس و یا تاکسی هستید و … اشاره کنیم.

در این زمان‌هایی که به راحتی در حال از دست رفتن هست، میتونید مباحث مطالعاتی و حفظی رو به خوبی مطالعه کنید. از جمله این مباحث میتونیم به مباحث لغات و تاریخ ادبیات، لغات زبان، آیات دین و زندگی و یا نکات مربوط به مبحث ترجمه عربی و یا مطالب حفظی درس شیمی رو مطالعه کنید.

دوری از شبکه های اجتماعی مضر

به طور کلی انسان در طول شبانه روز مدام در حال بمب باران شدن خبری هست! در حال حاضر شبکه های اجتماعی در پوشش این اخبار نقش بزرگی رو ایفا میکنن. اخباری که هیچ سودی برای شما نداره و فقط پیامد های منفی و مخرب برای شما در پی داره. به نظرتون در سال کنکور که برای شما اهمیت زیادی داره، اخبار ورزشی مربوط به تیم های مورد علاقتون و یا اخبار مربوط با سیاست و اقتصاد کشور، میتونه کمک کنه؟؟

جواب کاملا مشخصه، نه.

توصیه ای که برای شما داریم این هست که از این شبکه های محبوب و موجود، نهایت استفاده لازم رو برای پیشرفت درسیتون ببرید. شما میتویند در کانال ها و یا پیج‌های درسی و مشاورهای که واقعا مطالب مفید و به درد بخوری ارائه میدن، عضو باشید و از مطالبشون استفاده کنی.

داشتن تمرکز در حین مطالعه

زمانی که کنکوری‌ها صحبت میکنیم و درباره ساعت مطالعه شون حرف میزنیم. اکثرا ادعا میکنن که در روز های تعطیل ۱۰ تا ۱۲ ساعت و در روز های غیر تعطیل روزی ۵ تا ۶ ساعت مطالعه دارن. اما با کمی بررسی به این موضوع پی میبرن که زمان زیادی رو در حین مطالعه، اصلا تمرکز ندارن و فقط کتاب جلوی این عزیزان باز هست، در حالی که حواسشون جای دیگری است. نداشتن تمرکز از پر دغدغه‌ترین مسائلی است که داوطلب های کنکور سراسری با اون مواجه هستن و یکی از عواملی است که میتونید با رعایت نکات کاربردی که در مقاله (مقاله موقع درس خوندن تمرکز ندارم) میخونید، به راحتی باعث افزایش ساعت مطالعه مفیدتون در طول روز بشید.

 

منبع: irmohasel

آمادگی برای آزمون کنکور سراسری با آزمون های آنلاین کنکور شاه آزمون

15 مرحله آزمون آنلاین کنکور

6 مرحله آزمون آنلاین زبان کنکور

 


5 دقیقه

11 بار

نویسنده: تیم شاه آزمون

تاریخ انتشار: 3/24/2019 3:22:33 PM

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

نظر شما (پاسخ شما به {{SelectedParentCommentName}})
لطفا نام را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید.
لطفا متن را وارد کنید.
به اشتراک گذاشتن این صفحه در شبکه های اجتماعی
دسته های وبسایت
13

آزمون MSRT

24

آزمون EPT

0

آزمون تافل

7

آزمون آیلتس

0

آزمون GRE

54

آزمون کنکور

11

آزمون تولیمو

9

مقالات MSRT

3

اخبار MSRT

11

اخبار EPT

12

مقالات EPT

7

مقالات آیلتس

0

اخبار آیلتس

3

منابع آزمون ها

3

منابع آزمون های زبان

3

منابع آزمون EPT

3

منابع آزمون MSRT

3

منابع آزمون آیلتس

3

منابع آزمون تافل

3

منابع آزمون تولیمو

3

منابع آزمون کنکور

3

منابع آزمون GRE

0

مقالات تافل

0

اخبار تافل

0

مقالات GRE

0

اخبار GRE

48

مقالات کنکور

3

اخبار کنکور

9

مقالات تولیمو

2

اخبار تولیمو

5

آزمون MHLE

1

مقالات MHLE

4

اخبار MHLE

3

منابع MHLE

2

راهنمای استفاده از شاه آزمون

2

آزمون آنلاین MSRT

2

آزمون آنلاین EPT

0

آزمون آیین نامه مقدماتی

0

آزمون آنلاین آیین نامه مقدماتی

0

آزمون آیین نامه اصلی

0

آزمون آنلاین آیین نامه اصلی

2

آزمون آنلاین MHLE

0

آزمون آنلاین کنکور

0

آزمون آنلاین زبان کنکور

10

آزمون ICDL

10

مقالات ICDL

0

آزمون آنلاین ICDL

5

آزمون وکالت

4

مقالات وکالت

1

اخبار وکالت

1

آزمون آنلاین وکالت

7

آموزش ICDL

28

آموزش زبان انگلیسی

21

آزمون زبان انگلیسی

4

آموزش کتاب 504 واژه زبان انگلیسی

3

آزمون کتاب 504 واژه زبان انگلیسی

4

آموزش کتاب 1100 واژه زبان انگلیسی

5

آزمون کتاب 1100 واژه زبان انگلیسی

3

آموزش کتاب کلمات ضروری تافل

3

آزمون کتاب کلمات ضروری تافل

21

آموزش لغات زبان انگلیسی

21

آزمون لغات زبان انگلیسی

6

آموزش زبان انگلیسی مدرسه

6

آموزش 900 کلمه ضروری زبان انگلیسی

برچسب ها
آزمون آنلاین کنکور آزمون آنلاین ept آزمون آنلاین MSRT آزمون آنلاین MHLE شاه آزمون آزمون آنلاین تولیمو کنکور آزمون آنلاین تافل آزمون آنلاین toefl کنکور سراسری آزمون کنکور آزمون آنلاین GRE آزمون آنلاین آیلتس آزمون کنکور سراسری آزمون آنلاین ای پی تی آزمون آنلاین ام اس آر تی آزمون آنلاین MCHE آزمون آنلاین tolimo آزمون آنلاین Ielts آزمون آنلاین آموزش آنلاین آزمون آنلاین کنکور زبان سال 90 آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 90 آزمون آنلاین کنکور زبان سال 93 آزمون آنلاین کنکور زبان سال 94 موفقیت در کنکور آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 1 (سال 90) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 2 (سال 91) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 3 (سال 92) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 4 (سال 93) آزمون آنلاین کنکور تجربی شماره 5 (سال 94) آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 92 آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال آزمون آنلاین کنکور ریاضی سال 94 آزمون آنلاین کنکور زبان سال آزمون آنلاین کنکور زبان سال 92 آزمون آنلاین کنکور سراسری موفقیت در کنکور سراسری قبولی در کنکور قبولی در کنکور سراسری 93 91 آزمون آنلاین ICDL آزمون آنلاین آیین نامه مقدماتی آزمون آنلاین آیین نامه اصلی آزمون آنلاین زبان کنکور آزمون آنلاین وکالت آزمون ept آزمون زبان ept آزمون آنلاین استخدامی