در حال بارگذاری...
ShahAzmoon

آزمون آنلاین

سامانه آزمون آنلاین شاه آزمون

خانه > اخبار و مقاله ها > آزمون زبان تولیمو : همه چیز درباره آزمون زبان تولیمو سازمان سنجش

آزمون زبان تولیمو : همه چیز درباره آزمون زبان تولیمو سازمان سنجش

آزمون زبان تولیمو ، یک آزمون زبان انگلیسی ایرانی است که از طرف سازمان سنجش برگزار می‌شود. این آزمون، یک آزمون استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی داوطلبان می باشد و بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن نمره زبان (تولیمو، تافل، MCHE  یا…) برای قبولی در آزمون دکتری لازم است. محدوده نمره تولیمو از ۳۱۰ تا ۶۷۷ می‌باشد. آزمون زبان تولیمو ، شامل ۱۴۰ سؤال چهارگزینه‌ای و یک سؤال در بخش نوشتاری (مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، خواندن و درک مطلب (۵۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه) و درک مطلب شفاهی (۵۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه) است. نمره هر قسمت آزمون زبان تولیمو ، در مقیاس معمول محاسبه و 10 برابر میانگین این نمرات، به عنوان نمره کل تولیمو منظور می‌شود.

 

همه چیز درباره آزمون زبان تولیمو

نمره آزمون زبان تولیمو

دامنه نمره کل آزمون زبان تولیمو ، از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از ۴۷۹ ضعیف تلقی می‌شود. لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می‌باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می‌شود و محدودهٔ سنی ندارد. برای ثبت‌نام می‌توانید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه فرمایید.

 

تفاوت آزمون زبان تولیمو با آزمون زبان MSRT

آزمون زبان تولیمو فرقی که با آزمون MSRT دارد در بخش نوشتاری است که شبیه به بخش

معرفی کامل آزمون زبان تولیمو

نوشتاری آزمون آیلتس و GRE است. نمره بخش نوشتاری بین ۱ تا ۶ است. کسانی که آیلتس در سطح ۶ دارند، معمولا تا ۳ نمره میتوانند از این بخش بدست آورند. برای کسب نمره بیشتر در بخش نوشتاری تولیمو، باید مقاله زیاد بنویسید و متن های حرفه ای با ساختارهای جمله بندی پیچیده را فرا بگیرید و مقالات شما توسط اساتید زبان تصحیح و اشکالات به شما اعلام شود.

 

مقالات آزمون MSRT ، مقالات آزمون EPT ، مقالات آزمون کنکور ، مقالات آزمون MHLE ، مقالات آزمون تولیمو ، مقالات آزمون تافل ، مقالات آزمون آیلتس و مقالات آزمون GRE در وبسایت شاه آزمون.

 

ساختار آزمون زبان تولیمو

در جلسه آزمون، به هر یک از شرکت‌کنندگان، دو دفترچه سؤال داده می‌شود که یک دفترچه، تشریحی (دفترچه شماره ۱) و دفترچه دیگر، چندگزینه‌ای (دفترچه شماره ۲)خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سؤال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سؤالات چندگزینه‌ای را در پاسخنامه مشخص نمایند.

دفترچه شماره ۱، یک سؤال تشریحی نوشتاری (writing) است که داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سؤال بنویسد.

دفترچه شماره ۲ در آزمون زبان تولیمو ، حاوی ۱۴۰ سؤال چهارگزینه‌ای است که شامل ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، خواندن و درک مطلب (۵۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه) و درک مطلب شفاهی با لهجه بریتیش یا آمریکایی (۵۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه) است. لازم به ذکر است که نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل آزمون زبان تولیمو ، منظور می‌شود.

عنوان بخش آزمون

تعداد سؤالات

زمان پاسخ‌دهی

بخش شنیداری

۵۰ پرسش

۳۵ دقیقه

بخش ساختار و نوشتار زبانی

۴۰ پرسش

۳۰ دقیقه

درک مطلب

۵۰ پرسش

۵۵ دقیقه

کل

۱۴۰ پرسش

۱۲۰ دقیقه

 

نتایج آزمون زبان تولیمو

نتایج آزمون زبان تولیمو معمولا بین 30 تا 40 روز پس از برگزاری آزمون آماده می شود و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود و ضمنا همزمان با اعلام نتیجه از طریق سایت، نسخه ای از کارنامه به اداره پست تحویل می شود تا به نشانی اعلام شده در پروفایل داوطلبان ارسال شود.

لازم به ذکر است که نشانی مورد استفاده برای ارسال کارنامه برای هر آزمون حدودا ۱۵ روز قبل از هر آزمون از پروفایل داوطلبان استخراج می شود و اگر پس از این زمان نشانی داوطلبی در پروفایل تغییر کند کارنامه به همان نشانی قبلی ارسال خواهد شد.

آزمون زبان تولیمو

 

چند تذکر مهم در رابطه با آزمون زبان تولیمو

  1. دقت کنید که آزمون زبان تولیمو ، نمره منفی ندارد.
  2. در جلسه آزمون منحصرا سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش می شود و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می شود، نسبت به انتخاب یکی از ۴ گزینه ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش درج گردیده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاری نمایند.
  3. متن سوالات شنیداری فقط یک بار از بلندگو پخش می شود و قابل تکرار نیست.
  4. هر دانشگاه، حد نصاب خاصی برای قبولی داوطلبان در آزمون زبان تولیمو دارد.
  5. با توجه به محدود بودن ظرفيت مراكز برگزاري، اگر ظرفيت آزموني كه قصد تغيير به آن را داريد تكميل شده باشد، سامانه اجازه تغيير نخواهد داد.
  6. امكان به تاخير انداختن آزمون به آزمونهاي همان سال شمسي بلامانع است ولي انتقال به آزمون سال شمسي بعد وجود ندارد.
  7. امكان جلو انداختن آزمون و تغيير تاريخ آزمون ماه هاي بعد به آزموني كه فايل ثبت نام آن بسته شده است وجود ندارد. (فايل ثبت نام ۱۵ روز قبل از روز برگزاري آزمون بسته خواهد شد)

 

منبع:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%85%D9%88

 

آزمون آنلاین MSRT ، آزمون آنلاین EPT ، آزمون آنلاین کنکور ، آزمون آنلاین تولیمو ، آزمون آنلاین MHLE ، آزمون آنلاین تافل ، آزمون آنلاین آیلتس و آزمون آنلاین GRE در وبسایت شاه آزمون.


5 دقیقه 1 بار نویسنده: تیم شاه آزمون تاریخ انتشار: 9/2/2018 3:07:01 AM

مقاله های مرتبط

نظرات کاربران